👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت سد لاستيكي

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت سد لاستيكي

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 29 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

سد های لاستیکی

تهیه کننده : مهدی عمارتی مقدم

زیر نظر استاد :جناب مهندس صالحی

تاريخچه احداث سدهاي لاستيكي

تكنولوژي نسبتاً جديدي كه براي مهار آبهاي سطحي به كار گرفته شده است، تكنولوژي ساخت سدهاي لاستيكي مي باشد. حدود 40 سال از زمانيكه اولين سد لاستيكي بر روي رودخانه لس آنجلس در ايالات متحده آمريكا جهت تامين بخشي از آب شهر احداث شد، مي گذرد. تا سال 1958 در رودخانه لس آنجلس براي هدايت آب به زمينهاي وسيع و آبرو از دريچه هاي فولادي و تخته هاي چومبي استفاده مي شد كه در جلو دريچه ها قرار مي گرفت تا آب با فشار بيشتري جريان داشته باشد. نورمن ايمبرتسون (Norman m. Imbertson ) كه در آن زمان متصدي بهره برداري از آب و برق منطقه اي لس آنجلس بود پيشنهاد نمود كه براي نگهداري و ذخيره آب در كانالها و رودخانه ها، در فصولي كه بارندگي زياد است، از يك ورقه پلاستيك، لاستيك يا منسوج آماده شده كه به صورت پاكت يا كيسه تهيه شده و درون آن با سيالي نظير آب يا هوا تحت فشار مشخص پر شده باشد، استفاده گردد. بدين ترتيب مشكل رودخانه لس آنجلس با احداث اولين سد لاستيكي بر روي آن در ژوئن 1958 حل شد. مطالبي كه بوسيله ايمبرتسون مطرح شد، پايه و ساسا كارهاي بعدي قرار گرفت. با توجه به وجود اطلاعات كافي در زمينه طراحي، ساخت و اجراي سدهاي لاستيكي و عمومي شدن دانش توليد اين نوع سدها،در حال حاضر بسياري از كشورزها به ساخت و استفاده از »آنها ترغيب شده اند و در اين خصوص فعاليتهاي بسياري در جريان است. هم اكنون حدود 100 سد لاستيكي در آمريكاي شمالي، بيش از 1000 سد لاستيكي در ژاپن و خاور دور و در مجموع حدود 2600 سد در نفاط مختلف جهان بطور موفقيت آميز در دست بهره برداري مي باشد.

عمده ترين كاربرد سدهاي لاستيكي

عمده ترين كاربردهاي اين نوع سدها عبارتند از :

كنترل سيلاب و تنظيم جريان رودخانه

كنترل رسوب رودخانه

كنترل مدو حفاظت ساحلي در برابر فرسايش

نصب بر روي بندها و سدها به منظور افزايش ارتفاع آنها و كمك به توليد بر

كنترل آلودگي آب

افزايش ظرفيت ذخيره سدها

خنك كردن سيستمهاي موتوري كارخانه هاي برق

مسايل تفريحي از قبيل شنا، قايقراني و …

جلوگيري از نفوذ آب شور دريا به هنگام مد به ساحل

عمده ترين كاربرد سدهاي لاستيكي

كنترل سيلاب و تنظيم جريان رودخانه : ا ين كار توسط د ستگاههاي الكترونيكي در اتاق كنترل به طور خودكار انجگم مي گيرد پايين آمدن رقوم سطح آب ا ز يك سطح مشخص به معني پايان سيل اسات كه در اين صورت دستگاه الكترونيكي كنترل دستور افزاشتن سد را اعلام مي دارد. اين كار از راه شروع به كار كمپرسور هوا يا پم1 آب براي پر كردن بدنه لاستيكي سد صورت مي گيرد. از اين رو سد لاستيكي پس از گذر سيل به صورت خودكار افراشته و آمده بهره برداري مي شود.

كنترل رسوب رودخانه : از آنجا كه سكوي بتي محل استقرار سد لاستيكي در كف رودخانه و همتراز با بستر آن كار گذاشته مي شود، هنگام خوابانيدن سد لاستيكي، شرايط رودخانه مانند شرايط پيش از احداث سد است. اين ويژگي باعث مي شود مخزن سدهاي لاستيكي را رسوب پر نكند، زيرا در هنگام وقوع سيل كه زمان عبور بيشترين با ررسوب رودخانه است، سد به صورت اتوماتيك به حالت خوابيده در مي آيد و رودخانه شرايط طبيعي پيدا مي كند. با اين ترتيب، اتوماتيك به حالت خوابيده در مي آيد و رودخانه شرايط طبيعي پيدا مي كند. با اين ترتيب، تكنيك سد لاستيكي مشكل رسوب گذاري را كه مساله اساسي سدهاي كنوني است و باعث بسياري از مشكلات زيست محيطي و اكولوژيك مي شود، حل كرده است .

👇محصولات تصادفی👇

KAWASAKI DISEASE students class پاورپوینت Treatment of HCV Infection پاورپوینت در مورد گزارش روند و چگونگی تدریس علوم پایه پنجم ابتدایی نمونه پروپوزال رشته جغرافیای سیاسی اثرات آرامش‌بخش موسيقي 11 ص