👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت کمپلمان

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت کمپلمان

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 126 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

‍ Complement system

Complement refers, historically, to fresh serum capable of lysing antibody ( Ab )- coated cells .

This activity is destroyed ( inactivated ) by heating serum at 56 degrees C for 30 minutes.

Proteins of the Complement System

Complement system is composed of more than 25 different proteins ( Table 1 ) , produced by different tissues and cells including hepatocytes , macrophages and gut epithelial cells .

These proteins are activated by a variety of agents and their activation proceeds in a cascade fashion leading to lysis .

Consequently, an absence of one of the components in the pathway can disrupt the cascade and terminate the reaction.

کمپلمان Complement

به مجموعه ای از 20 پروتئین پلاسما گفته می شود که از نظر شیمیایی و ایمنولوژیکی با هم تفاوت دارند واین اجزای پروتئینی در سرم بصورت غیرفعال وجود دارند و تحت تأثیر عوامل خاصی از دو راه فعال می شوند که عبارتند از:

1- مسیر کلاسیک Classical pathway

2- مسیر آلترناتیو Alternative pathway

3- مسير لكتين Lectin pathway

علت نامگذاری این سیستم به این نام این است که اگر RBC های گوسفندی را به یک خرگوش تزریق کنیم بدن خرگوش این RBC ها را بعنوان جسم بیگانه شناسائی کرده و در مقابل آن ها آنتی بادی می سازد لذا سرم این خرگوش را سرم ایمن یا Immune serum می گویند.حال اگر گلبول قرمز گوسفند را بااین سرم ایمنی مجاور سازیم جدار گلبول قرمز لیز شده و سلول پاره می شود یعنی همولایزیز Hemolysis اتفاق می افتد . پس در سرم حیوان ایمنی (خرگوش ) موادی وجود دارند که گلبول بیگانه را همولیز می کنند.

اگر RBC ها ی این گوسفند را به سرم خرگوش که قبلاً ایمنی نشده باشد مجاور سازیم همولیز اتفاق نمی افتد لذا لازمۀ همولیز ایمن بودن سرم است.

اگر سرم خرگوش ایمنی را تا 56 درجه حرارت دهیم و سپس گلبول قرمز گوسفند را با آن مجاور سازیم همولیز صورت نمی گیرد لذاحرارت موادی را که باعث همولیز می شوند غیرفعال می کند.

اگر RBC های گوسفند را بهمراه سرم ایمنی حرارت دیده وسرم نرمال یک خرگوش مجاور سازیم همولیز صورت می گیرد لذا نتیجه می شود که مواد لازم برای لیز از سرم نرمال به سرم حرارت دیده منتقل میشود. با توجه به اینکه آنتی بادی ها در مقابل حرارت کمی مقاوم هستند لذا می توان فهمید که آنچه از سرم نرمال به سرم حرارت دیده منتقل شده است چیزی غیر از آنتی بادی بوده است و در حقیقت مکملی برای آنتی بادی بوده است لذا این عامل تکمیل کننده را کمپلمان نامیدند.

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت گسل دانلود پاورپوینت توتون دانلود پاورپوینت شناخت ویتامین ها و کارکرد آنها در بدن پاورپوینت آنزیم ها تحقیق گردشگری