👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت نياز آبي‌ گياه‌

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت نياز آبي‌ گياه‌

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 99 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

Section 7 Consumptive Use Of Water ( ( نیاز آبی گیاه و یا Evapotranspiration تبخیر و تعرق

نياز آبي‌ گياه‌ عبارتست‌ از مقدار آبي‌ كه‌ براي‌ رشد گياه‌ در يك‌ منطقه‌ كشت‌ و در زمان‌ معين‌ به‌ مصرف‌ تبخير و تعرق‌ برسد. اين‌ زمان‌ ممكن‌ است‌ بر حسب‌ روز، ماه‌، فصل‌ رويش‌ و يا سال‌ باشد. نياز آبي‌ گياه‌ مترادف‌ با تبخير و تعرق‌ بوده‌ بر حسب‌ ارتفاع‌ آب‌ ( mm ) نيز توصيف‌ مي‌ گردد.

تخمین تبخیر - تعرق، بر آورد مقدار آبی است که باید به یک پوشش زراعی داده شود تا در طول دوره رشد صرف تبخیر – تعرق نموده و بدون آنکه با تنش آبی مواجه شود رشد خود را تکمیل نموده و حداکثر مقدار محصول را تولید کند.

تبخیر و تعرق

در سامانه آب – خاک – گیاه – اتمسفر، آب مستقیماً از سطح خاک و یا توسط گیاه به داخل اتمسفر وارد می شود.

-انتقال آب از سطح خاک به هوا را تبخیر (Evaporation)

-خارج شدن آب از گیاه را تعرق (Transpiration)

-به مجموع تبخیر و تعرق ، تبخیر – تعرق (Evapo – transpiration) گفته می شود.

-به مجموع آب تبخیر شده از سطح خاک و جذب آب از طرف ریشه های گیاه را آب مورد مصرف زراعت (Consumptive Use, CU) گفته می شود.

اختلاف (Evapo – transpiration) و (Consumptive Use, CU) تنها در مقدار آبی است که صرف فتوسنتز و انتقال مواد در داخل گیاه می شود و یا در ساختمان اسکلت گیاه به کار رفته است. از آنجایی که آب مصرف شده در پدیده فتوسنتز و انتقال مواد در داخل گیاه در مقایسه با تعرق بسیار ناچیز است، عملاً تبخیر - تعرق با آب مورد مصرف در زراعت برابر در نظر گرفته می شود.

بطور متوسط در زراعت برای تولید هر گیلوگرم ماده خشک گیاهی 500 گیلوگرم آب، توسط ریشه ها به مصرف می رسد که تمام آن از طریق روزنه ها از گیاه خارج می شود .

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت کاربرد آنتی بیوتیک در تغذیه دام و طیور دانلود پاورپوینت محراب تحقیق سويا 14ص دانلود پاورپوینت ویژگی های نورد پاورپوینت ترخيص با رضايت شخصي