👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت در مورد كشاورزي در ايران

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت در مورد كشاورزي در ايران

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 8 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

پيشينه كشاورزي در ايران

ایران نخستین کشور دنیاست که در آن کشاورزی و زراعت آغاز گردیده‌است .  و انسان اولیه برای اولین بار در فلات ایران به کشت و آبیاری و پرورش دام مشغول شده‌است. مهاجرت آریایی‌ها بیشتر در جستجوی چراگاه‌های جدید نبوده بلکه مهاجرتی دهقانی و در جستجوی زمین بهتر برای کشاورزی بوده‌است. حفاری‌هایی که در حوالی کاشان انجام شده، نشان می‌دهد که در شش هزار سال گذشته ایرانی‌ها سامانه کشاورزی پیشرفته‌ای داشته‌اند.  در حفاری‌های نقاط گوناگون ایران مشخص گردیده که در حدود ۳۳۰۰ سال پیش از میلاد درخت را در ری، کاشان و دامغان به طرز مشابهی نقاشی می‌کرده‌اند و بنابراین در آن زمان از لحاظ باغبانی میان نقاط مختلف ایران رابطه برقرار بوده‌است. آیین زرتشت به کشاورزی اهمیت فراوان داده و در اوستا آمده‌است که سومین جایی که زمین شادمانترین است آنجاست که کسانی از خداپرستان بیشترین غله را کشت کنند و بیشترین گیاه و میوه را بکارند.

عوامل موثر در كشاورزي

عوامل طبيعي:

آب

خاک

آب و هوا

آفتاب یا نور خورشید

عوامل انسانی:

نیروی کار

سرمایه

ابزار و وسایل

عوامل طبيعي

خاك

همه ی زمين ها قابل کشت نيستند. بخشی ازکشور ما را کو ه های بلند و مرتفع پوشانده است. زمين های پرشيب و سنگلاخ برای کشاورزی مناسب نيستند. خا ک های آهکی يا نمکی در نواحی خشک، استعداد کشاورزی ندارند.

آب و هوا

هر محصول با يک نوع شرايط آ ب و هوايی سازگاری دارد. درخت خرما در مناطق گرمسيری رشد می کند و نمی تواند سردی هوا را تحمّل کند. سيب زمينی گياهی سردسيری است. برنج به آ ب وهوای معتدل و مرطوب نياز دارد. آب و هوا در کشور ما متنوع است و به همين دليل محصولات مختلفی در کشور به دست می آيد.

👇محصولات تصادفی👇

پرسشنامه رفتارهای ضد تولید فاکس اسپکتور (2002) پرسشنامه استاندارد انگیزش تحصیلی هارتر پاورپوینت در مورد آنتی بیوتیک پاورپوینت در مورد GIS و ساماندهی شهری پاورپوینت اصول جوشکاری لیزر