👈 فروشگاه فایل 👉

ليلة القدر در نگاه علامه طباطبايى

ارتباط با ما

... دانلود ...

ليلة القدر در نگاه علامه طباطبايى

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 12 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

‏تحقیق درباره بررسی و ارزیابی‏ ‏ليلة‏ القدر در نگاه ‏علامه‏ طباطبايى (رحمه الله)

‏اشاره:

‏مهم‏‏‏ترين مناسبت ماه مبارك رمضان، شب قدر است كه هماره مورد توجه مؤمنين بوده و خواهد بود. آنچه در پيش روى داريد بحثى پيرامون شب قدر بر اساس نظرات مرحوم علامه طباطبايى رحمه الله در تفسير شريف الميزان است كه در دو سوره ‏«‏قدر‏»‏ و ‏«‏دخان‏‏»‏ مطرح گرديده است. اميد كمورد توجه مبلغان ارجمند واقع شده و راهنماى خوبى براى معرفى اين شب در شب‏‏‏هاى احياء باشد.

‏شب قدر يعنى چه؟

‏مراد از قدر، تقدير و اندازه ‏‏‏گيرى است و شب قدر شب اندازه ‏‏‏گيرى است و خداوند متعال در اين شب حوادث يك سال را تقدير مى ‏‏‏كند و زندگى، مرگ، رزق، سعادت و شقاوت انسانها و امورى از اين قبيل را در اين شب مقدر مى ‏‏‏گردان‏د.

‏شب قدر كدام شب است؟

‏در قرآن كريم آيه ه‏‏‏اى كه به صراحت ‏‏‏بيان كند شب قدر چه شبى است ديده نمى‏‏‏ شود. ولى از جمع ‏‏‏بندى چند آيه از قرآن كريم مى‏‏‏ توان فهميد كه شب قدر يكى از شب‏‏‏هاى ماه مبارك رمضان است. قرآن كريم از يك سو مى ‏‏‏فر

«‏انا انزلناه فى ليلة مباركة‏‏»‏1

‏اين آيه گوياى اين مطلب است كه قرآن يكپارچه در يك شب مبارك نازل شده است و از سوى ديگر مى ‏‏‏فرمايد:

«‏شهر رمضان الذى انزل فيه القرآن‏‏»‏2

‏و گوياى اين است كه تمام قرآن در ماه رمضان نازل شده است. و در سوره قدر مى ‏‏‏فرمايد: ‏«‏انا انزلناه فى ليلة القدر‏»‏3. از مجموع اين آيات استفاده مى ‏‏‏شود كه قرآن كريم در يك شب مبارك در ماه رمضان كه همان شب قدر است نازل شده است. پس شب قدر در ماه رمضان است. اما ايه كدام يك از شب‏‏‏هاى ماه رمضان شب قدر است، در قرآن كريم چيزى بر آن دلالت ندارد. و تنها از راه اخبار مى ‏‏‏توان آن شب را معين كرد.

👇محصولات تصادفی👇

سیستم عصبی پاورپوینت زمینه های نهضت مشروطه درس 3 تاریخ پایه یازدهم دانلود پاورپوینت جاذبه و دافعه امام علی پاورپوینت پاور پوینت کلیات علم اقتصاد پاورپوینت در مورد هیستامین وآنتی هیستامین