👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق در مورد الكترومغناطيس

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق در مورد الكترومغناطيس

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 3 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

1

‏الكترومغناطيس

‏مبدا علم الكتريسيته به ‏مشاهده معروف تالس ملطي در 600 سال قبل از ميلاد بر ميگردد. در آن زمان تالس متوجه ‏شد كه يك تكه كهرباي مالش داده شده خرده هاي كاغذ را ميربايد. از طرف ديگر مبدا علم ‏مغناطيس به مشاهده اين واقعيت برميگردد كه بعضي از سنگها (يعني سنگهاي ماگنتيت‏) ‏بطور طبيعي آهن را جذب ميكند. اين دو علم تا سال 1199-1820 به موازات هم تكامل ‏مييافتند.

‏در سال 1199-1820 هانس كريستان اورستد (1777-1851) مشاهده كرد كه ‏جريان الكتريكي در يك سيستم ميتواند عقربه قطب نماي مغناطيسي را تحت تاثير قرار ‏دهد. بدين ترتيب الكترومغناطيس به عنوان يك علم مطرح شد. اين علم جديد توسط بسياري ‏از پژوهشگران كه مهمترين آنان مايكل فاراده بود تكامل بيشتري يافت.

‏جيمز ‏كلارك ماكسول قوانين الكترومغناطيس را به شكلي كه امروزه ميشناسيم، در آورد. اين ‏قوانين كه معادلات ماكسول ناميده ميشوند، همان نقشي را در الكترومغناطيس دارند كه ‏قوانين حركت و گرانش در مكانيك دارا هستند

‏در مكانيك كلاسيك و ترموديناميك ‏تلاش ما بر اين است كه كوتاهترين وجمع و جورترين معادلات يا قوانين را كه يك موضع ‏را تا حد امكان به طور كامل تعريف مي‌كنند معرفي كنيم. در مكانيك به قوانين حركت ‏نيوتن و قوانين وابسته به آنها ، مانند قانون گرانش نيوتن، و در ترموديناميك به سه ‏قانون اساسي ترموديناميك رسيديم. در مورد الكترومغناطيس ، معادلات ماكسول به عنوان ‏مبنا تعريف مي‌شود. به عبارت ديگر مي‌توان گفت كه معادلات ماكسول توصيف كاملي از ‏الكترو‌مغناطيس به دست مي‌دهد و علاوه برآن اپتيك را به صورت جزء مكمل ‏الكترومغناطيس پايه گذاري مي‌كند. به ويژه اين معادلات به ما امكان خواهد داد تا ‏ثابت كنيم كه سرعت نور در فضاي آزاد طبق رابطه :

(C=1/sqr(M.E.))

‏به كميتهاي صرفا ‏الكتريكي و مغناطيسي مربوط مي‌شود .

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت درباره اپيدميولوژي و كليات ديابت تحقیق مقایسه کودکان تیز هوش از نظر شخصیت با کودکان عادی تحقیق آبشکن پاورپوینت در مورد كارآزمايي باليني پاورپوینت در مورد آشنایی با زبانهای برنامه نویسی مبتنی بر زبان C