👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری دغدغه های شغلی

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری دغدغه های شغلی

عنوان: پیشینه تحقیق دغدغه های شغلی

فرمت ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات: 21

همراه با رفرنس نویسی و پاورقی داخل متن

منابع کامل

ممکن است در توضیحات بهم پیوستگی در کلمات وجود داشته باشد ولی در فایل word اینگونه نیست.

قسمتی از متن:

دغدغه مسير شغلي به معناي ضرورت براي جهت دهي به آينده است. اين حس براي آينده مهم است. نگرش‌هاي نظام مند و خوش بين احساس نگراني را افزايش مي‌دهد چرا که افراد را وا مي‌دارد که از وظايف شغلي و گذارهاي حرفه اي آگاه شوند تا بتوانند مقابله کنند و دست به انتخاب بزنند و براي آينده دور و نزديک آماده باشند. اين دغدغه، از آينده احساس واقعي مي‌سازد و به فرد کمک مي‌کند تا گذشته شغلي را بخاطر داشته باشد، به وضع فعلي شغلي توجه کند و آينده شغلي را پيش بيني نمايد. تفکر درباره زندگي کاري در طول زمان ضرورت مسير شغلي است. زيرا يک مسير شغلي ذهني يک رفتار نيست، بلکه يک عقيده است يعني انعکاسي از خود است. اعتقاد به تداوم تجربه به افراد اجازه مي‌دهد تا فعاليت‌هاي فعلي شان را به آرزوهاي حرفه اي آينده شان وصل کنند و امکانات ممکن را دريابند. اين حس تداوم به فرد اجازه مي‌دهد تا تجسم کند چگونه تلاش‌هاي امروز موفقيت فردا را مي‌سازد.

فقدان دغدغه مسير شغلي، بي‌تفاوتي مسير شغلي[1] ناميده مي‌شود و بي‌برنامگي و بدبيني درباره آينده را منعکس مي‌کند. اين بي‌علاقگي را مي‌توان از طريق مداخلات مشاوره اي مسير شغلي که به افراد کمک مي‌کند تا تحصيلات حرفه اي شان را شکل دهند مثل بازي واقعي (جارويس و ريکارد، 2001) [2]، برنامه مهارت‌هاي زندگي (آدکينز، 1970) [3]، کارگاه‌هاي ديدگاه زماني (وان و ساويکاس، 1998) [4] و نوشتن زندگي نامه آينده (ماو، 1982) [5] قابل حل است. (لنت و برون، 2005، ص54)

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت اصول و مفاهيم ارتباط پاورپوینت Major Histocompatibility Complex پرسشنامه سنجش سلامت سازماني پاورپوینت بنیان خانواده پاورپوینت استفاده از GIS برای مشترکین آب و فاضلاب