👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق يوگا

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق يوگا

عنوان: تحقیق يوگا

فرمت ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات: 22

همراه با رفرنس نویسی و پاورقی داخل متن

منابع کامل

ممکن است در توضیحات بهم پیوستگی در کلمات وجود داشته باشد ولی در فایل word اینگونه نیست.

قسمتی از متن:

تاريخچه يوگا

استادان يوگا بر اين عقيده­اند که يوگا از مکتب شامانسيم باستان منشا گرفته است. هدف اوليه شامانسيم که از مکاتب هند باستان بود، شفا دادن مردم و در عين حال سوق دادن آن­ها به مذهب بود. اولين شواهد يوگا، از اشکال حک شده بر سنگ در کوه­هاي هندوستان بدست آمد که برخي از حرکات انجام يوگا، را نشان مي­داد. سپس نوشته­هايي در مورد يوگا در سنگ نوشته­هاي تاريخي (ساراواتي) که بزرگ­ترين تمدن شناخته شده هند در 3 هزار سال قبل از ميلاد مسيح است، يافت شد. در اين سنگ نوشته­ها، مجموعه­اي از سروده­ها يافت شد که به يک قدرت بزرگ اشاره داشتند. راه رسيدن به اين قدرت بزرگ، يوگا بود. قديمي­ترين آموزش­هاي يوگا در اين سنگ نوشته­ها موجود است (54). يوگا در حدود چهار هزار سال پيش در شبه قاره هند رواج يافت و توسط معلمان يوگا به ساير کشورهاي اسلامي معرفي شد. بعد از حمله­ي مسلمانان به هند در سال 1200 ميلادي صوفي­هاي سرزمين ايران يوگا را به بسياري از کشورهاي خاورميانه انتقال دادند. علاقه غربي­ها به تعاليم يوگا از سال­هاي 1800 ميلادي آغاز شد، زماني که محققان غربي شروع به ترجمه متون قديمي هند کردند. امروزه انجمن يوگا براي سلامتي در 24 کشور جهان نمايندگي دارد (35).

اولين کسي که يوگا را بصورت دستاوردي علمي و عملي جمع آوري کرد و آن را به صورت فعلي و قابل اجرا براي همه معرفي کرد، فيزيکدان و فيلسوف هندي به نام پاتانجلي[1]بود که حدودا دو تا پنج قرن قبل از ميلاد مي زيست. او در کتاب خود موسوم به سوتراهاي يوگا[2]يوگا را به هشت مرحله تقسيم کرده که به آشتانگا يوگا[3]موسوم است و مردم مغرب زمين آن را به عنوان يوگاي انضباط جسم و فکر مي شناسند (55، 5).

فلسفه­ يوگا

هر چند که مبدأ يوگا و مبتکر و مبتکران آن، در پشت پرده ابهام باقي مانده­اند، اما اصل مسلم اين است، که يوگا بيش از 40 قرن مورد استفاده­ي هندي­ها بوده است و آن­ها با پرداختن به يوگا سلامت جسم و روح خود را تأمين مي­کردند، در حالي که ساير مردم جهان و حتي کشورهاي پيشرفته، از آن به طور کلي بي­اطلاع بودند. تا اينکه در سال­هاي اخير يوگا از نظر علمي مورد مطالعه­ي دانشمندان کشورهاي پيشرفته اروپايي و آمريکايي قرار گرفت و معلوم گرديد، که به صرفنظر از افسانه­هاي ساخته و پرداخته­ي ذهن انسان درباره­ي يوگا، بنيان­گذاران آن انديشمنداني بودند، که با تکيه بر علوم پزشکي و تربيتي و روانشناسي قوانيني تدوين کرده­اند، که مي­توانند در سلامت روح و جسم اثر بسزايي داشته باشند. و امروز يوگا به عنوان يک ورزش مخصوص براي بهسازي روح و جسم نه تنها مورد قبول مردم، بلکه پزشکان و روانشناسان قرار گرفته است و هر روز که مي­گذرد، ارزش علمي آن بيشتر معلوم مي­گردد. به طوري که امروزه در کشورهاي پيشرفته کمتر کسي مي­توان يافت، که تحصيل کرده باشد و روز خود را با يوگا شروع نکند. حتي پزشکان نيز همگام با روانشناسان، در بسياري از موارد به مراجعان خود يوگا تجويز مي­کنند، تا به جاي خوردن داروهاي تلخ، دردهاي روحي و جسمي خود را با يوگا تسکين بخشند و به لطف يوگا زندگي خود را قرين سعادت و سلامت سازند (16).

فوايد يوگا

👇محصولات تصادفی👇

دانلود لایه های شیپ فایل نقشه ارتفاعی قزوین فایل DEM پرسشنامه ادراک تعارض پاورپوینت در مورد دشت ها وجلگه هاي ايران پاورپوینت بررسی توسعه صادرات نرم افزار ایران پاورپوینت جايگاه ارزيابي اثرات در فرايند برنامه ريزی