👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق گردشگری

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق گردشگری

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 21 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

‏2

‏گردشگری

‏گردشگران در کنار فواره تروی، رم ایتالیا

‏گردشگری‏ یا ‏جهانگردی‏ به طور کلی به عنوان ‏مسافرت‏ ‏تفریحی‏ در نظر گرفته می‌شود. هر چند که در سال‌های اخیر شامل هرگونه مسافرتی می‌شود که شخص به واسطه آن از محیط کار یا زندگی خود خارج شود.

‏واژه گردشگر از زمانی پدید آمد که افراد ‏طبقه متوسط‏ به مسافران طبقه اشراف پیوستند. از زمانی که مردم جامعه داراتر شده و عمرشان طولانی‌تر شد، این امر ممکن و بدیهی شد که مردم طبقات پائین و متوسط جامعه که شغل ثابتی داشتند در سلامت و با اندوخته‌ و پس اندازی کافی بازنشسته شوند.

‏اغلب گردشگرها بیش از هر چیز به ‏آب و هوا‏، ‏فرهنگ‏ با ‏طبیعت‏ مقصد خود علاقمند هستند. ثروتمندان همیشه به مناطق دوردست سفر کرده اند، البته نه به صورت اتفاقی، بلکه در نهایت به یک منظور خاص: برای دیدن ساختمان‌های معروف و آثار هنری دیگر. آموختن زبان‌های جدید و چشیدن غذاهای متفاوت .

‏2

‏گردشگری سازمان یافته امروزه یک ‏صنعت‏ بسیار مهم در تمام جهان است. بخش عمده اقتصاد ملی به شدت به توریسم غير وابسته است.

‏گاهی اوقات واژه گردشگری به صورت کنایه آمیز استفاده می‌شود. برای نشان دادن علاقه‌ای سطحی به جوامع و شگفتیهای طبیعی که گردشگرها از آن دیدن می‌کنند.

‏گونه‌های گردشگری

‏گردشگری گونه‌های گوناگونی نیز دارد:

‏گردشگری تفریحی: رایجترین نوع جهانگردی.

‏گردشگری درمانی: برای بهره‌گیری از آبهای گرم معدنی و غیره.

‏گردشگری مذهبی: زیارت و حج و سفرهای دینی بودائیان و هندویان و غیره.

‏گردشگری بازاری: سفر گردشی به منظور جانبی خرید و فروش کالا.‏

‏گردشگری همایشی: برای شرکت در همایش‌ها و بازدید از مناطق.

‏گردشگری الکترونیک: همان e-Tourism‏ که در بر گیرنده اطلاعات و انجام بخش اعظم سفر به صورت مجازی می باشد.

‏بومگردی‏ (اکوتوریسم): گردش در طبیعت

‏4

‏چه سازمان هایی بر روی صنعت گردشگری در حوزه ملی و بین المللی تاثیر می گذارند؟‏ ‏

در حوزه بین المللی فعالیت های جهانگردی اساسا به نوعی از سیاست های سازمان جهانی توریسم که امروز به عنوان UNWTO‏ معروف شده تاثیر می پذیرد‏. WTO‏ در مادرید مستقر است و به عنوان یکی از زیرمجموعه های سازمان ملل فعالیت می کند و اساسا نقش و ماموریت این سازمان، کمک به دولتها برای توسعه گردشگری، از طریق ارائه مشاوره هایی است که به هر حال این دولتها نیاز دارند یا به نوعی کمک های کارشناسی دقیق و اجرای سمینارها و برگزاری کنگره های بین المللی و همکاری های دیگری که چه بسا با کمک UNDP‏ انجام می دهد برای اینکه زمینه تحقق برنامه های جامع توسعه جهانگردی در کشورهای مختلف دنیا فراهم شود. در حوزه های ملی به طور طبیعی مستقیم ترین مجموعه که ارتباط تنگاتنگی با این مقوله دارد و در واقع اصلی ترین ماموریت و رسالت را عهده دار است سازمان های جهانگردی کشورها که در کشور ما سازمان میراث فرهنگی و گردشگری طبیعتا مسئول است. در بعضی از کشورهای دیگر وزارتخانه های توریسم است که در این رابطه مسئولیت فرموله کردن سیاستهای جهانگردی را برعهده دارند.

یعنی سیاستگذاری جهانگردی به وسیله این سازمان ها انجام می شود ولی مستحضر هستید که اساسا فعالیت های گردشگری فعالیت های فرابخشی محسوب می شود. بنابراین دولتها نمی توانند تحول صنعت گردشگری خود را صرفا تحت تاثیر نحوه کارکرد سازمان جهانگردی کشور بدانند. بلکه این فرابخشی بودن فعالیت های گردشگری،می طلبد که یک سلسله هماهنگی های فراسازمانی در هر کشور انجام شود و وزارتخانه های دیگری که به نوعی دست اندر کار هستند نیز برای مشارکت دعوت شوند.

👇محصولات تصادفی👇

مأموريت و فلسفه و اهداف و حرکتهای مديريت پرسشنامه همدلی جولیف و فارینگتون (2006) مبانی نظری وجدان کاری پاورپوینت توربین انبساطی و کاربرد آن‌ در نیروگاه‌های تولید برق پاورپوینت در مورد ناشنوایی