👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق مخابرات

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق مخابرات

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 21 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

1

‏مخابرات

‏مقدمه

‏فعالیت مناسب شبکههای مخابراتی به دلیل وجود تکنولوژی‏‏هایی است که عموما از دید کاربران آن مخفی است. این بخش چگونگی کارکرد این تکنولوژی‏‏های کلیدی و همچنین جایگاه آنها را در شبکه مخابراتی نشان میدهد.

‏تکنولوژی‏‏های مورد بحث عبارتند از:

‏تکنولوژی‏‏های دسترسی

‏روش ‏مرسوم دسترسی به شبکه مخابراتی با به کارگیری سیم مسی با توان عملیاتی پایین، خط دیجیتال مشترک (DSL)‏ پرسرعت، اتصالات کابلی و رادیویی بیسیم صورت میگیرد.

‏انتقال آنالوگ

‏این ‏تکنولوژی در بخشهایی از شبکه که ارتباط منزل یا محل کار را به مرکز سوئیچ شرکت مخابرات فراهم میکند و همچنین در بعضی از قسمتهای ارتباطات موبایل وجود دارد.

2

‏انتقال دیجیتال

‏این ‏تکنولوژی اولین بار زمانی معرفی شد که در سال 1960 تجهیزات سیم مسی برای اتصال مراکز سوئیچ به یکدیگر به کار میرفت. پیامد این تکنولوژی، شبکههای فیبر نوری در سال 1970 و شبکههای بیسیم در سال 1990 بود.

‏انتقال دیجیتال از نرخ بیت زیاد صوت، دیتا و شبکههای اینترنت پشتیبانی میکند.

‏انتقال بیسیم

‏مخابرات بیسیم در تمام اطراف ما وجود دارد. با هر کس و در هر زمان میتوان در خیابان، بازار و مغازه تماس گرفت. مفهوم سلولی استفاده مجدد فرکانس (Frequency Reuse)‏ استفاده از مخابرات بیسیم در تمام دنیا را ممکن ساخته است.

‏انتقال نوری

‏استفاده از تجهیزات فیبر نوری در تمام دنیا فراگیر شده و این ‏تکنولوژی، انتقال دیجیتال با نرخ بیت زیاد و هم‏‏چنین انتقال سیگنالهای آنالوگ را پشتیبانی میکند.

‏سوئیچ در شبکه

‏سابقه این ‏تکنولوژی حدود یک صد سال است و امکان اتصال مشترکین را در هر گوشه دنیا فراهم میکند. سوئیچ‏‏های امروزی از دو تکنولوژی استفاده میکنند.

3

‏سوئیچ مداری دیجیتال (Digital circuit switching)

‏سوئیچهای مداری بیشتر برای شبکههای صوتی استفاده میشوند.

‏سوئیچ پاکتی دیجیتال (Digital packet switching)

‏تکنولوژی‏‏های پاکتی برای مسیردهی دیتا و ترافیک اینترنت شبکههای مخابراتی به کار میروند. این کار باعث میشود سوئیچهای مداری برای ترافیکهای کوتاهمدت مانند صوت و فاکس آزاد شوند.

‏مالتی پلکس

‏سوئیچ هزاران مشترک در یک زمان و همچنین سیستم‏های انتقالی که تا 10 گیگا بیت اطلاعات را در یک ثانیه حمل میکنند به دلیل وجود ‏تکنولوژی مالتی پلکس کردن میباشد. وجود این تکنولوژی این امکان را می‏‏دهد که اطلاعات بیشتر و بیشتری روی یک سیستم قرار دهیم.

‏دسترسی به شبکه چگونه صورت میگیرد؟

‏دسترسی عبارت است از مسیری که شما را به یک شبکه متصل میکند و به شش روش اصلی صورت میگیرد.

‏1- از یک خط مشترک آنالوگ در محل سکونت یا محل کار

‏2- از یک خط مشترک دیجیتال در محل سکونت یا محل کار

👇محصولات تصادفی👇

لایه های شیپ فایل توپوگرافی گلستان دانلود پاورپوینت حوادث مقارن با ولادت پیامبر مديريت سرمايه و ايمني جهت ساختارهاي زير بنايي بهتر پاورپوینت ناپايداري شعله هاي آرام تحقیق مفهوم « عزاداری سیاسی » در اندیشه امام خمینی