👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود پاورپوینت شناخت ویتامین ها و کارکرد آنها در بدن

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود پاورپوینت شناخت ویتامین ها و کارکرد آنها در بدن

عنوان پاورپوینت: دانلود پاورپوینت شناخت ویتامین ها و کارکرد آنها در بدن

فرمت: پاورپوینت قابل ویرایش

تعداد اسلاید: 50

پاورپوینت کامل و آماده ارائه

قسمتی از متن

تاریخچه

ارائه تعریفی جامع برای کلمة ویتامین، عملاً غیر ممکن است. این کلمه در سال ۱۹۱۰م به وسیلة فونک اختراع شد. در این سال او توانست از پوستة برنج عنصر کریستالی را به دست بیاورد که از بیماری بری‌بری پیشگیری نموده و آن را درمان می‌کند (ناراحتی که زمانی اطلاعی از آن در دست نبود و بر اثر فقر ویتامین B ایجاد می‌شود).ویت به این عنصر نام «آمین حیاتی» را داد که طبیعتاً اصطلاح ویتامین از کلمة آمین حیاتی گرفته شده و پس از آن این نام به مجموعة عناصر مورد نیاز فعالیت‌های حیاتی که بدن نمی‌تواند آنها را بسازد و بنابراین باید آنها را از طریق تغذیه بدست بیاورد اطلاق شد.

البته اگر سعی کنیم ویتامین‌‌ها را به نوعی تعریف کنیم، شاید بتوان گفت که این عناصر یا بهتر از آن، عناصر حیاتی، برای ادامة حیات لازم بوده (تکثیر، رشد، حفظ و نگهداری، فعالیت، جذب و تحلیل و….) و به بدن امکان می‌دهند تا مواد غذایی را که دریافت می‌کند (عناصری را که از این ویتامین‌ها برخوردار هستند) به مقادیر بسیار کوچکی تبدیل کند که با نیازهای ارگانیکی او سازگاری داشته باشد. فقدان این عناصر حتی به صورت جزئی باعث ایجاد بیماری‌هایی می‌شود که ناراحتی‌ها و آسیب‌های خاص خود را در پی داشته و تنها با استفاده از ویتامین یا ویتامین‌هایی که کمبود آن ایجاد شده قابل درمان است.

و...

👇محصولات تصادفی👇

بوی بد دهان پاورپوینت گسترش و همگانی کردن استفاده از فن آوری اطلاعات پاورپوینت در مورد تفسير الكتروكاريوگرام انجيل لوقا پاورپوینت آموزش نرم افزار Mike 11